Данас је 43. рођендан Политехнике!

Драги ученици! Поштоване колегинице и колеге!

Данас, 4. новембра, навршавају се четрдесет три године од када је Раднички савет Радничког универзитета „Нови Београд“, донео одлуку о формирању „металског“ одсека. Тада је настало језгро једне делатности, која је у оквиру Радничког универзитета, касније Политехничке академије Нови Београд, постала школа која је покренула много прогресивног, напредног и савременог у нашем образовању.

Данашња ПОЛИТЕХНИКА је правни наследник те школе, која је неколико пута мењала име, али и наследник свих других лепих ствари и резултата, које су професори и генерације ученика пре нас постигли. Пре пет година, Школски одбор наше школе је донео одлуку да се 4. новембар прогласи Даном школе.

Драги ученици и поштоване колегинице и колеге! Честитам вам Дан школе, са уверењем да ћете, као и до сада, дати пуни допринос њеном развоју, достојанственим и преданим радом.

Желим свима нама, да у наредним годинама, прослављамо Дан школе у много бољим условима и да се радујемо новим успесима.

Директор школе, Душан Миловановић