FLL 2017/2018: Политехника поново најбоља у Србији

First Lego League првенство Србије 2017/2018. године: победник из Македоније, што ће рећи – друго место Политехнике јесте прво место за школу из Србије. Екипе “Полиботи” и “Ево рука” настављају серију успеха наше школе.

Ако се узме у обзир да је победник турнира, одржаног у ОШ “Илија Бирчанин” у Земун Пољу, екипа из Кочана (Македонија), наслов има своју логику. “Полиботи” су поново показали да им нема премца у Србији. Освонили су укупно дуго место, убедљиво најбољи на столу са роботом, били су номиновани и међу три најбоље екипе у пројекту.

Наша друга екипа, “Ево рука”, била је фантастична трећа у игри са роботом, а најбоља у дизајну и програмирању робота, али им је измакао пут у Словенију на регионално финале (Цељ, 10. март) јер је трећу карту за Словенију изборила екипа из Зајечара.

У врло турбулентној години, када смо се усељавали у нови простор, поново су дошли пехари и резултати захваљујући великом труду и ентузијазму ментора, ученика и свих оних којима је Политехника у срцу.

FLL2018-1

FLL2018-2