ПОЛИБОТИ: најбољи у Србији

На другом FLL (First Lego League) такмичењу, 20. фебруара 2015. године, наша екипа је освојила прво место међу десет екипа из Београда и Крагујевца. Одлична организација, мотивисане и спремне екипе, добра атмосфера дружења и игре, компетентан жири, гостопримство домаћина и заслужена победа “Полибота”!
Друго по реду, ово такмичење је одржано у ОШ “Соња Маринковић” у Земуну, а поред екипа такмичара, присуствовала је и такмичарима се обратила помоћница министра просвете – Снежана Марковић. Такмичење, на заиста светском нивоу, састоји се од два дела, тј. два задатка за сваки тим. Практични задатак је конструисање и програмирање Lego робота да би на задатом полигону извршио што више задатака у времену од 2:30 минута; други задатак је пројекат на тему, исту за све, која је ове године била – рециклажа.

poliboti2
Честитамо нашим ученицима-победницима и менторима – посвећеним да од наших најмлађих ученика направе прави тим, који размишља, дели одговорност и задатке, а наступају с пуно енергије!

poliboti3